Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Зброя та військова тематика


Травматична зброя

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 26.07.2014, 20:35 #2424929   #21
seadog
dum spiro spero
 
Аватар для seadog
Типово Відповідь: Травматична зброя

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
А є взагалі сертифіковані 9-міліметрові з енергією більше 50 Дж?
Я не знаток в принципі зброї, так просто цікавився для себе, але тут вроді як проста фізика: площа контакту 9мм кулі одна, площа 12 мм кулі 500-го Форта (там вроді 12 мм калібр?) - інша. причом приблизно на 77 % більша. Тому там по ідеї і енергія допустима більша, без ризику проникаючого ураження.
А про 9мм кулі там же яка фігня виходить - візьмеш тандартну і нарвешся на чувака в куртці - то вні її особливо і не відчує. Візьмеш посилену, щоб дістала його через куртку - то що тоді робити, якщо зловмисник виявиться в майці - вистрелиш - можеш внутрішні органи подіравити і тюрма...
Зустрічався і "сертифікат" з енергією до 150 Дж.
Щодо площі контакту справа така. Ствол пістолета призначеного для відстрілу 9мм набоїв з еластичною кулею має калібр менше 9мм. У різного виробника він вар"юється. 6,5-8 мм. Це зроблено для унеможливлення відстрілу бойових снарядів, окрім того при пострілі гумова куля приймає форму елліпсу. Деякі з кульок мають сквозний отвір осьовий. Він впливає на баллістику кулі та деформацію. Чим м"яший матеріал кулі тим краща мала б бути зупиняюча дія, адже при м"якшому матеріалі площа контакту при попаданні збільшується (при стиканні з твердою поверхнею). Ну і відповідно все абсолютно навпаки при жорсткішій кулі-при якій-краща проникаюча. Парадокс у тому що м"якша куля має значно меншу енергію оскільки має меншу вагу, і не здатна забезпечити нормальну зупиняючу дію при поганому співвідношенні пороху і маси/матеріалу самої кулі.

Потрібна куля-достатньо тяжка для енергії, і водночас достатньої м"якості для її деформації при контакті з тілом. Ті зразки котрі демонстрував я-при попаданні дають радіус в 11-13 мм. Цього достатньо для зупиняючої дії навіть нападника який біжить до тебе при пострілі в корпус з відстані 5-метрів, але при умові нормальної енергії-150-200 Дж.

Востаннє редагував seadog: 26.07.2014 о 21:00.
seadog зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2014, 21:15 #2424934   #22
airgunner
Активний учасник
 
Аватар для airgunner
Типово Відповідь: Травматична зброя

А ви думаєте що 50дж того самого сертифікованого патрону це мало? Те що він не пробив дошку не означає що такого удару буде мало для дво або чотириногого. Кучність стрільби з гладкого ствола довжиною 10см гумовими кулями ясно що не олімпійська але думаю влучити на типовій для випадків самозахисту відстані до 10м не є великою проблемою після відстрілу хоча б одного магазину, щоб не боятися пострілу і знати чого чекати.
Я знаю що енергія кулі визначається не гучністю писку в вухах а співвідношенням швидкості кулі до її маси
Цілком можливо що пістолет/револьвер під мілкокаліберний патрон буде ефективнішим...
airgunner зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2014, 21:31 #2424936   #23
seadog
dum spiro spero
 
Аватар для seadog
Типово Відповідь: Травматична зброя

50 Дж це надето мала енергія для еластичної кулі такого калібру. Мова не йде про калібри менші 5мм, з твердою гостротілою кулею

Додано через 2 хвилини
Окрім того добавлю що прикладна прицільна стрільба з пістолету вимагає серйозніших навиків ніж з гвинтівки чи рушниці.

Додано через 8 хвилин
Ще цікавинка. При відстрілі набоями Remington,дінаміт нобель та біатлон-м- калібру 22 lr. з двох абсолютно протилежних видів зброї,а саме -пістолету ПСМ (підкаліберного), та гвинтівки ТОЗ-8м -при однакових набоях тест показав кардинально різні результати по проникаючій дії у стрільбі з однакових відстаней. Довжина каналу ствола та його структура прямо впливає на енергію кулі

Додано через 2 хвилини
Швидкість виходу зі ствола при цьому також відрізняється. А чим більша швидкість тим більша маса

Востаннє редагував seadog: 26.07.2014 о 21:31. Причина: Пізніше додано
seadog зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 27.07.2014, 09:53 #2425031   #24
airgunner
Активний учасник
 
Аватар для airgunner
Типово Відповідь: Травматична зброя

https://www.youtube.com/watch?v=tKsj2pIxUm4
Чорт забирай, як же я хочу пістолет під .22lr...
airgunner зараз поза форумом  
Подякував(ла):
seadog (27.07.2014)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.07.2014, 13:10 #2425128   #25
seadog
dum spiro spero
 
Аватар для seadog
Типово Відповідь: Травматична зброя

Цитата:
Допис від airgunner Переглянути допис
https://www.youtube.com/watch?v=tKsj2pIxUm4
Чорт забирай, як же я хочу пістолет під .22lr...
Річ цікава, але хіба для спортивно-прикладної стрільби. Тренуватись...

Хоча і для захисту як "крайна міра"
seadog зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 23:57.