Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Мистецтво > Фото


Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 10.03.2014, 08:06 #2360248   #1
switch
Активний учасник
Типово Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

Маю Юпітер 37А з вклеєним чіпом. Спикнувся з проблемою, описаною тут:
Цитата Gleb Iv
14 июля 2013 в 19:36
Заказывал чип, пришел быстро, спасибо!
объектив Гелиос 77 4м. По начало работал отлично, снял объектив и вставляю объектив обратно в фотоаппарат,а он мне выдает:Заблокируйте объектив на наименьшем относительном отверстии с помощью кольца ручного выбора диафрагмы (максимальное число f/). Фотоаппарат у меня nikon d 3100, можете мне что-нибудь посоветовать? так огорчился. может кто знает в чем проблема?(
В неті знайшов рекомендацію піджати ричажок ЕЕ щоб зникла ця табличка. Піджав, фот дозволив зробити кадр, але після того завис. На кітовому обєктиві і без обєктива взагалі - все ок. Відімо чіп глючить.

Програмується цей чіп з допомогою виконання спусків з певними витримками. Треба якось його скинути в заводські настройки, але на своєму Д5100 я цього не можу зробити. По зсилці вище порада була така:

Цитата Алексей Аксенов
нужно сделать сброс настроек на тушке выше классом и заново запрограммировать по инструкции не перепрыгивая шаги, все по порядку
Відповідно в мене прохання, чи не може хтось мене виручити? Потрібен відімо фот, який здатний працювати не тільки з чіпованими обєктивами.
Географічно я - на бамі, можу підійти в зручне Вам місце і час. Треба буде виконати таку послідовність операцій:

Цитата активируйте в Одуванчике режим программирования. Для этого сделайте
последовательно 3 снимка с выдержками:
- 1 сек
- 5 сек
- 1 сек
Если 5 сек. в фотоаппарате отсутствуют, второй снимок можно сделать на 6 сек.
Диафрагма на экране начнёт сама изменяться по кругу:
2.8 - 4.5 - 5.6 - 10 - 20 - 40 - 90.
Это означает, что Одуванчик вошёл в режим программирования.
Команда и данные вводятся одним снимком, длительностью 1 сек. на определённой
диафрагме.

Сделайте снимок на диафрагме 90. Одуванчик сбросит свои настройки на значения по
умолчанию (45/2.8, AF, юстировка 9) и выйдет из режима программирования.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.03.2014, 09:20 #2360282   #2
Samyel_Fox
Sex, Drugs & Rock'n'Roll
 
Аватар для Samyel_Fox
Типово Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

Та міг би помогти, якшо шо. Маю D300, він працює з не чіпованими об'єктивами на ура. Живу на Алясці, тому зустрітись в районі БАМу-Аляска можна спокійно.
Samyel_Fox зараз поза форумом  
Подякував(ла):
switch (11.03.2014)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.03.2014, 16:00 #2360315   #3
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

відписав в ПП

Додано через 5 годин 39 хвилин
Кину сюди ще собі памятку звідси (з поста 824):
Цитата 007red
Отправлено 14 Июль 2013 - 19:05

Здравствуйте Виктор Лушников, у меня такая проблема купил объектив Гелиос 77 4м поставил переходное кольцом m42-Nikon и поставил одуванчик Лушникова на кольцо. По начало работал отлично, снял объектив и вставляю объектив обратно в фотоаппарат, он мне выдает:Заблокируйте объектив на наименьшем относительном отверстии с помощью кольца ручного выбора диафрагмы (максимальное число f/). Фотоаппарат у меня nikon d 3100, можете мне что-нибудь посоветовать? так огорчился.
зажимал внизу рычажок, он вроде работать начинает, f90 показывает, но когда фоткаю, то он виснет. не могу сбить настройки. может можно их как то сбить по другому?



Андрей Курьянов
Отправлено 15 Июль 2013 - 12:38

рычажок, который на 7 часов - нужно постоянно держать зажатым, пока не войдёте в режим программирования, не дождётесь F90 и не нажмёте спуск, причём в камере должен стоять режим М и AF-s


mappett
Отправлено 16 Июль 2013 - 12:16

А как бороться с аналогичной проблемой (ошибка fEE при прогрпммировании) на D700, на котором нет рычажка на 7 часах? Объектив без прыгалки. Пока удалось найти рекомендации только для D90


007red
Отправлено 16 Июль 2013 - 13:30

так он фоткает и виснет... 0 эмоций. я не могу зайти в режим програмирования d3100


007red
Отправлено 16 Июль 2013 - 13:33

... есть ли способы другие сбросить настройки?? :nea:


mappett

Ну, я свою проблему вроде решил. В "Меню пользовательских настроек" в разделе "Управление" в f9 - "Настройка дисков управления" выбрал в "Установкае диафрагмы" OFF ("Кольцо диафрагм"). Ошибка fEE мигать перестала. Настроил одуванчик, после чего выставил обратно ON ("Вспом. диск управления"). Работает.
Варіант, який радив Курянов для 3100 - не пройшов, як і писав 007ред, на Д300 можливо прийдеться використати спосіб mappett-а, поскільки ф-Е.Е теж може вивалитись скоріш за все...

Востаннє редагував switch: 10.03.2014 о 16:00. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.03.2014, 19:11 #2360611   #4
glazz
Активний учасник
Типово Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

а як його налаштувати щоб не тиснеш і крутиш, а крутиш, пікає і тоді тиснеш?
glazz зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.03.2014, 19:49 #2360644   #5
Samyel_Fox
Sex, Drugs & Rock'n'Roll
 
Аватар для Samyel_Fox
Типово Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

Цитата
Допис від glazz Переглянути допис
а як його налаштувати щоб не тиснеш і крутиш, а крутиш, пікає і тоді тиснеш?
думаю ввімкнути звук фокусування на камері, далі в методах фокусування вибрати "фокус", а далі нажимати клавішу спуску на "пів-спуск" і коли буде фокус, камера видасть звук.
Samyel_Fox зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.03.2014, 08:55 #2360899   #6
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

Samyel_Fox, величезне дякую що виручив, якщо будеш мати бажання взяти поекспериментувати його - дай знати

Цитата а як його налаштувати щоб не тиснеш і крутиш, а крутиш, пікає і тоді тиснеш?
в принципі цього достатньо, без переналаштувань:
Цитата нажимати клавішу спуску на "пів-спуск" і коли буде фокус, камера видасть звук.
На пів спуску сфокусувати обєктив, коли "пікне" - знач фокус зловив, тоді не відпускаючи кнопку перекомпонувати кадр і дотиснути.
Відпускати не треба, бо часом буває, що хоча обєктив сфокусувався і положення обєкта не мінялось - повторно фокусування не підтверджується.

(ПС: а да, там же може й взагалі звук підтвердження фокуса вимкнений - не вчитався - ну знач все згідно попереднього посту )

Додано через 18 хвилин
ППС: в принципі його можна використовувати і взагалі в режимі ручного фокуса, правда автоспуску тоді не буде, і звукового підтвердження теж - підтвердження фокусування буде по зеленій точці в видошукачі, зато фот виконує спуск в любому випадку, бо цей класичний режим через "ловушку" іноді трохи дістає, коли фот не отримує підтвердження фокусування, і не робить спуск, або робить запізно, а ти втрачаєш кадр.
Ну і ще одна особливість - має місце певна "дельта" точки фокусування, відповідно якщо підводити фокус спереду або від безкінечності - точки в яких фот зловить фокус трошки відрізняються.

Востаннє редагував switch: 11.03.2014 о 08:55. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Samyel_Fox (11.03.2014)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2014, 00:00 #2361379   #7
glazz
Активний учасник
Talking Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

Цитата
Допис від switch
ППС: в принципі його можна використовувати і взагалі в режимі ручного фокуса, правда автоспуску тоді не буде, і звукового підтвердження теж - підтвердження фокусування буде по зеленій точці
Оу є! Дякую. Я й не глянув, що не перемкнув... плужу...
Саме те що треба.
glazz зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 17.04.2014, 20:35 #2380693   #8
glazz
Активний учасник
Типово Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

Дайте хтось посилання на програмування фокусної відстані. Замовляв на 85мм, а пиха засвічує 70мм.
glazz зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.04.2014, 20:00 #2381714   #9
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

Тут є стаття по ньому http://radojuva.com.ua/2011/05/oduva...hnikova-nikon/
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.04.2014, 17:19 #2382733   #10
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Одуванчик Лушникова, потрібна допомога.

соррі, давно не заглядував.
якщо ще потрібно - то для ніконовського є тут: http://filmprocess.ru/nikon_prog.htm
це сайт власне Лушникова. Для кенонівського не знаю чи є різниця, але думаю там на сайті є і під кенон.
switch зараз поза форумом  
Подякував(ла):
glazz (08.06.2014)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 05:57.