Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 03.12.2018, 13:55 #2741275   #1
switch
Активний учасник
Типово Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Напруга в мережі просідає до 160 В. І це тільки початок зими, що буде далі - слабо собі уявляю. По ходу з скасуванням субсидій і ростом ціни газу - більшість рішила перейти на електроопалення.
Це проблема не з моєю проводкою і не з підключенням, просто довга лінія, одна фаза, велика кількість споживачів.

Суть питання наступна:
1 - чи хтось стикався з будинковими стабілізаторами і що може порадити? Наскоро пробігся - зрозумів що релейні найдешевші але навря мені підуть, бо навіть упс досить часно клацає через коливання напруги, то релюхи навря довго проживуть. Симісторні, тиристорні - круто, але дорого.
Остається варіант сервопривідного або гібридного. От по них би хотів почути думку. гібридні це ті ж релейні але більш живучі по ідеї, а сервоприводні - це по суті великий ЛАТР з двіжком.

2 - ну і наступне питання - хто в курсі як би ефективно наїхати на РЕМ за неякісне надання послуг. Там згідно законодавства вони наприклад знижку мають робити, якщо напруга не відповідає стандарту. Які "больові точки" можуть бути в цієї "контори"? Але по ділу, будь-ласка, бо теорії і гіпотези мало цікавлять, я сам близько з ними контактую по роботі, але от наразі слабо уявляю як змусити їх рухатись.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.12.2018, 15:05 #2741288   #2
AMOROSO
 
Аватар для AMOROSO
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Ось схема яка працює вже не один рік, стабілізатор симисторний (EWR-5000), реле напруги (DigiTOP 40А) спрацьовує при дуже великих відхиленнях напруги (<150, >260В) в інших випадках - стабілізатор.
[IMG][/IMG]
AMOROSO зараз поза форумом  
Подякував(ла):
switch (03.12.2018)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.12.2018, 19:31 #2741294   #3
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Ну це власне сімісторний, найкращий варіант.
У мене проблема в тому, що при падінні напруги нижче 180 В насос в свердловині не може створити тиск, необхідний для відключення реле на гідрофорі. Тобто вибираєш з гідрофора воду, він вмикає насос і не вимикає, бо насос не може докачати до 3.5 атмосфер. А насос це по перше двіжок (що тяне в свою чергу резервування потужності в півтора-два рази вищої на пускові струми) а по друге він ще й потужний досить (1600 чи 1800 Вт). Відповідно сімісторний стаб такої потужності вже трохи інших грошей коштує...
От думаю може для насоса окремий самопальний стаб зробити, що піднімав би напругу на 30-40 В при падінні нижче 190. В принципі мені би вистачило мабуть. Хто орієнтується який це трансформатор має бути пад таке діло?

Додано через 2 години 53 хвилини
А малопотужні стабілізатори хто які би порадив? В сенсі щоб на найбільш вразливі пристрої типу холодильник, котел.
В мене на днях накрився "стаб" тут в тернополі і чуть не угробив мені котел. Почав розбиратись в темі - виявилось що це гівно може лише підвищити або понизити скачком напругу на 10 В, якщо вона падає нижче 205 або піднімається вище 225 В, що вяк на мене по суті є ідеальною напругою і нафіг треба її корегувати. На додачу в нього ніфіга гістерезису не було, і коли напруга опустилась до рівня його переключення - він почав колошматити релюхою, чим влаштував котлу дикий стрес-тест. Якщо той котел зміг вижити після такого - то я думаю він і без стаба нормально житиме. Стабілізатор PCM CTA-1200 якщо не помиляюсь.
Тепер думаю - поставити щось краще (і що?), чи просто нічого не ставити - напруга ніби не гуляє, на вводі стоїть реле напруги - якщо що - відрубає всю квартиру...

Додано через 4 хвилини
І все ж мене дуже цікавлять стаби з сервоприводом. різких скачків напруги в мене практично не буває, ну там на 10 В може раптово просісти чи піднятись. Вроді як механіка мала б нормально віпрацьовувати.
Але є 2 питання - що буде якщо напруга раптово після сильної просадки підніметься вище норми, і як він буде себе вести, якщо наприклад буде працювати зварка на лінії - буде постійно йорзати повзунком на одному місці туди-сюди?
Може мав хто з такими справу? Все таки раза в 2 дешевше симісторника...

Додано через 2 хвилини
Як на рахунок такий апарат поставити на котел чи холодильник?
https://220volt.com.ua/stabilizator-...lds-500-servo/
тієї ж фірми симісторник 1800 грн, різниця суттєва.

Востаннє редагував switch: 03.12.2018 о 19:31. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.12.2018, 21:03 #2741334   #4
.
 
Аватар для .
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Luxeon - кака. Для котла - тільки львівські LVT. Для дому - Укртехнології. Купувати/консультуватись можете на сайті 7sorok.ua

Це вам кажу з власного досвіду - щоб зекономити купу часу, нервів, і грошей.
. зараз поза форумом  
Подякував(ла):
switch (04.12.2018)
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Старий 03.12.2018, 22:07 #2741343   #5
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
а по друге він ще й потужний досить (1600 чи 1800 Вт). Відповідно сімісторний стаб такої потужності вже трохи інших грошей коштує...
От думаю може для насоса окремий самопальний стаб зробити, що піднімав би напругу на 30-40 В при падінні нижче 190. В принципі мені би вистачило мабуть. Хто орієнтується який це трансформатор має бути пад таке діло?
Трансформатор на таку потужність має бути,який і відповідно коштує.Щоб трохи здешевити,можна пошукати дохлий стабілізатор такої потужності,і фіксовано підключити до відводів де є +30-40в.
Або совдепівський ЛАТР шукати.
Ясно,що це тоді буде добре коли стабільно низька напруга.Бо коли раптом стане 220в,то на виході буде 270.

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
Почав розбиратись в темі - виявилось що це гівно може лише підвищити або понизити скачком напругу на 10 В, якщо вона падає нижче 205 або піднімається вище 225 В, що вяк на мене по суті є ідеальною напругою і нафіг треба її корегувати. На додачу в нього ніфіга гістерезису не було, і коли напруга опустилась до рівня його переключення - він почав колошматити релюхою, чим влаштував котлу дикий стрес-тест. Якщо той котел зміг вижити після такого - то я думаю він і без стаба нормально житиме. Стабілізатор PCM CTA-1200 якщо не помиляюсь.
Тепер думаю - поставити щось краще (і що?), чи просто нічого не ставити - напруга ніби не гуляє, на вводі стоїть реле напруги - якщо що - відрубає всю квартиру...
Релейні всі так працюють,просто переключають відводи.В дешевих то з кроком 20в може бути.В багатьох можуть збиватись настройки,на платі є підстроєчні резистори,і часто підгорають контакти реле.
Краще поставити сервопривідний малої потужності на котел або не ставити нічого.

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
Але є 2 питання - що буде якщо напруга раптово після сильної просадки підніметься вище норми, і як він буде себе вести, якщо наприклад буде працювати зварка на лінії - буде постійно йорзати повзунком на одному місці туди-сюди?
Може мав хто з такими справу? Все таки раза в 2 дешевше симісторника...
З тим часто маю справу.
В сервопривідних реакція десь 0,3-0,7сек.Так якщо напруга часто скаче то повзунком так само буде їздити туди-сюди.Там графітовий,типу як щітка в колектрному моторі,то може і стертись з часом.
В них проблеми як у всіх - висохші конденсатори.
8-кіловатний був в ремонті недавно з такою проблемою.Коштує дохрена,а перестав працювати через деталь вартістю 5грн.

Саме краще то зробити так щоб електромережі докинули ще проводів.Але то мабуть нереально.

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
Для котла - тільки львівські LVT. Для дому - Укртехнології.
Якісь були такі давніше в ремонті,проблема та сама - висохші конденсатори.Нічого вічного і супернадійного немає,рано чи пізно поломається.
Romko_7 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
switch (04.12.2018)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.12.2018, 13:05 #2741394   #6
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Цитата:
Допис від Romko_7 Переглянути допис
З тим часто маю справу.
В сервопривідних реакція десь 0,3-0,7сек.Так якщо напруга часто скаче то повзунком так само буде їздити туди-сюди.Там графітовий,типу як щітка в колектрному моторі,то може і стертись з часом.
В них проблеми як у всіх - висохші конденсатори.
Подивився трохи на ютубі тести сервопривідних стабілізаторів - в разі сильного скачка (типу як я описав - після сильно заниженої напруги раптово вона піднімається до норми) стаб відключається. Тобто захист обладнання після стабілізатора там передбачили, він нічого не спалить, максимум на короткий час обладнання знеструмиться.
Теоретично мене би таке влаштувало, якби не періодичні тривалі коливання +\- 10-15 В... Я не впевнений просто що той сервопривід не здохне від постійного смикання...
Я так бачу більшість стабів заточені, щоб постійно підтримувати вихідну напругу якомога ближче до 220В. Я би робив інакше - я би не чіпав сервопривід поки напруга коливається в межах припустимо +\- 10%, якщо вона вийшла за ці межі - скорегував положення повзунка і знову не рухати його поки напруга в заданих межах.
Хоч бери і дійсно шукай дохлий стаб з живим трансформатором і ліпи самому...

Додано через 5 хвилин
Роман, а ти якщо стикався з сервопривідними стабілізаторами - не звертав уваги, як вони реагують на невеликі коливання напруги. Це ж, блін, ніби ж логічно - ігнорити короткочасні "безпечні" зміни. Може якісь виробники це все ж врахували?

Додано через 2 хвилини
УкрТехнологія реально хороші? Як для симісторників ціна більш-менш прийнятна.

Додано через 8 хвилин
Ну да, якщо брати Укртехнологію - то по ціні вона на рівні з сервопривідними інших виробників.
Ок, про сервопривідні думаю забули.
Орієнтуюсь поки на Укртехнологію. Якщо брати не супер-точний з допуском +/- 7% - то ціна в районі 7 штук.

Додано через 6 хвилин
Може підкажете, хто в Тернополі продає цю Укртехнологію?

Востаннє редагував switch: 04.12.2018 о 13:05. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.12.2018, 14:16 #2741407   #7
AMOROSO
 
Аватар для AMOROSO
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
Luxeon - кака. Для котла - тільки львівські LVT. Для дому - Укртехнології. Купувати/консультуватись можете на сайті 7sorok.ua

Це вам кажу з власного досвіду - щоб зекономити купу часу, нервів, і грошей.
Маю UPS і стабілізатор Luxeon більше 5років + родичі/знайомі ще кілька штук мають - і нічого все нормально працює.. не знаю що там в кого за досвід
AMOROSO зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.12.2018, 21:46 #2741452   #8
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
Роман, а ти якщо стикався з сервопривідними стабілізаторами - не звертав уваги, як вони реагують на невеликі коливання напруги. Це ж, блін, ніби ж логічно - ігнорити короткочасні "безпечні" зміни. Може якісь виробники це все ж врахували?
3-5В на виході точність,в основному.
Були різні стабілізатори.в яких повзунок досить різко переміщався,скачками по 1-2см,і були такі де плавно по 2-3мм.
По виробниках не памятаю, мабуть треба було статистику збирати де що стоїть і як працює.

Ще одне.в багатьох стабілізаторах,чи серво,чи релейних, ті цифрові вольтметри можуть невірно показувати.Або збивались настройки з часом,або такі з заводу були.Був один серво,коли на індикаторі завжди точно 220В.тобто він так зроблений що все показує 220,хоча на виході напруга міняється,тестером контролюю,підстроєчник кручу,видно що повзунок на трасформаторі переміщується.а цифора на індикатор все 220.
Китайцям сказали щоб точно показувало 220.ну вони і зробили.Стрілочних то не стосується,там реально показує зміну напруги.

Цитата:
Допис від AMOROSO Переглянути допис
Маю UPS і стабілізатор Luxeon більше 5років + родичі/знайомі ще кілька штук мають - і нічого все нормально працює.. не знаю що там в кого за досвід
Значить повезло.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.12.2018, 08:23 #2741470   #9
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Та, в оглядах таку фішку згадували. Це навмисно зроблено, типу як стрілка температури в сучасних авто - якщо температура в правильних межах - стрілка стоїть по центру шкали і не рухається, коли йде перегрів вище допустимого - починає повзти стрілка.
Так само тут - типу якщо напруга в межах 220 +/- похибка стабілізації для цієї моделі - показуємо 220, якщо вже не витягує в задані межі - тоді показує реальне значення. По суті він покаже реальну напругу тільки коли вхідна виходить за його паспортні межі і він вже не може витягнути з трансформатора правильне значення.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.12.2018, 08:37 #2741474   #10
AMOROSO
 
Аватар для AMOROSO
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
.. коли вхідна виходить за його паспортні межі і він вже не може витягнути з трансформатора правильне значення.
Це вже не нормальний режим роботи, якщо напруга не в робочому діапазоні (напр. 90-270В) - стабілізатор повинен вимкнути навантаження.
AMOROSO зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.12.2018, 08:50 #2741477   #11
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

В них є діапазон, при яких вони витягують ті ж 220 +/- 4%, але якщо напруга падає так, що трансформатора не вистачає - він ще в певних межах продовжує працювати, десь до вихідної напруги в 190 В, яка в принципі прийнятна для приладів. І тоді він вже показує реальне значення на табло. Якщо ж падає ще нижче - тоді захист його вирубує.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.12.2018, 10:09 #2741480   #12
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
Так само тут - типу якщо напруга в межах 220 +/- похибка стабілізації для цієї моделі - показуємо 220, якщо вже не витягує в задані межі - тоді показує реальне значення.
То в мене один раз було,мабуть брак,хз.Але я викручував коли на виході було більше 235В.а там все одно 220.Завелика трохи похибка.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.12.2018, 10:30 #2741484   #13
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Або якась дійсно китайська халтура.
Але поведінка коли в певних межах вихідна напруга міняється а на екрані 220 В - то така фішка в багатьох, як я бачив по оглядах.

Нове питання виникло - чи потрібен реально стаб на котел в тернополі? будинок новий, проводка хороша, напруга не гуляє особо (ну від 205 до 235 бачив коливання максимум, і то протягом доби плавна зміна), на вході стоїть реле напруги, яке відрубає квартиру в разі скачка. Не спрацьовувало поки ще ні разу.
От думаю - номінальна для котла 230 В - чи буде достатньо поставити межі на реле від 200 до 240-230 (ну тобто +\- 10%) і не ставити ніякого стаба?
Бо якщо брати цей РСМ що був - то він навпаки при коливанні в 204-206 вольт починає клацати релюхами і на виході маєм коливання вже в 206-214 В...
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.12.2018, 12:11 #2741492   #14
.
 
Аватар для .
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Цитата Нове питання виникло - чи потрібен реально стаб на котел в тернополі?
Якщо котел на гарантії - то стаб має бути обов'язково, згідно гарантійних умов. Якщо ні - тоді на власний страх і ризик.
. зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.12.2018, 13:07 #2741494   #15
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

А на практиці?
котел звичайно давно не на гарантії.
напруга більш-менш стабільна і я думаю можна виставити достатньо жорсткі межі, щоб реле відімкнуло квартиру, якщо напруга вийде за межі 230 +10/-15% наприклад (від 195 до 250 В, хто не в курсі - номінал для котла не 220 а 230 В, згадно паспорта, і напруга в нас по стандарту вже давно мала б бути 230 В, тобто значна чатина тих стабілізаторів настроєні взагалі на занижену на 10 В напругу...).
Чи в такому випадку котел в безпеці чи все таки треба йому той стаб?

Додано через 1 хвилину
Котел Baxi Fourtech

Востаннє редагував switch: 05.12.2018 о 13:07. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.12.2018, 14:54 #2741511   #16
.
 
Аватар для .
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

А на практиці в мене стоїть Укртехнологія Infinity 12000 на будинок + LVT стабілізатор на котлі. Бо в гарантії приписано, що має бути окремо стабілізатор на котел, а той загальний не рахується. І при запуску нового котла, сервісник вимагав окремий стаб.

До речі, версії Infinity дозволяють настроювати вихідну напругу, тобто можна виставити більше чи менше 220В на виході.
. зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 22.08.2023, 16:29 #2805769   #17
oktopus
Учасник
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Переїхали нещодавно в новобудову, де помітив що вольтаж досить завищений - стабільно 240-250 Вольт, плюс кілька разів на день спрацьовує відсікач на позначці 255 В. В сусіда стоїть тиристорник - так само обрубує живлення після 290 Вольт регулярно кожного дня.
Дослідив проблематику - пишуть що інверторні стабілізатори здатні витримувати високий вольтаж, аж до 400 Вольт
Шукаю поради від знавців, чи дійсно така інформація відповідає дійсності, або це черговий маркетинг, хтось має досвід використання при настільки високій напрузі? Бо вже втомився від постійної світломузики, плюс переживаю за техніку, щоб при таких "електрокаруселях" не погоріла
oktopus зараз поза форумом  
Сказав(ла) Фууу!:
MoRZE (22.08.2023)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.08.2023, 08:06 #2805770   #18
AMOROSO
 
Аватар для AMOROSO
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

Цитата
Допис від oktopus Переглянути допис
..кілька разів на день спрацьовує відсікач на позначці 255 В. В сусіда стоїть тиристорник - так само обрубує живлення після 290 Вольт регулярно кожного дня.
Договір з електромережами є? До них і звертайтесь з питанням чому напруга 250-290В.
AMOROSO зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.09.2023, 20:21 #2805987   #19
Skazheny
Учасник
 
Аватар для Skazheny
Типово Відповідь: Занижена напруга електромережі, будинковий стабілізатор

На мій погляд, проблема з стабільно заниженою і стабільно завищеною напругою розв'язується різними способами. Що було універсально то дорого коштує.
Skazheny зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 20:51.