Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка > Довідка (Help)

Довідка (Help) Різноманітні довідки, запитання, допомоги, пошуки та інший напів-флуд/флейм


Карта Поляка

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 25.07.2010, 21:26 #1411737   #1
DIMOZAVR
Exclamation Карта Поляка

Хто шо знає про таку штуку? Які труднощі виникають при оформленні документів і розмові з послом? Краще самому займатись тим всім,чи звернутись до відповідних фірм?
Може хтось з форумчан вже виробив собі карту поляка(поділіться досвідом).
DIMOZAVR зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.07.2010, 22:27 #1411782   #2
vanyathebest
 
Аватар для vanyathebest
Типово Відповідь: Карта Поляка

Ну а пошук для чого? допомога в отриманні Карти поляка - Форум Файного Міста
vanyathebest зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.07.2010, 23:02 #1411814   #3
DIMOZAVR
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата:
Допис від vanyathebest Переглянути допис
Ну а пошук для чого? допомога в отриманні Карти поляка - Форум Файного Міста
Тему я прочитав,але нічого толкового там нема(( А Ви вже зробили Карту поляка?
DIMOZAVR зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.07.2010, 07:44 #1412531   #4
paravozz
Убить всех челавеков
 
Аватар для paravozz
Типово Відповідь: Карта Поляка

якщо знаєш польську мову і маєш родичів до 3 коліна (вроді) поляків то проблем нема. фірма ж не піде за руку з тобою до посла
paravozz зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.07.2010, 15:34 #1413101   #5
vanyathebest
 
Аватар для vanyathebest
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата
Допис від DIMOZAVR Переглянути допис
Тему я прочитав,але нічого толкового там нема(( А Ви вже зробили Карту поляка?
так. Повчіть польську мову, історію, гімн, свята, видатних людей і фпірьод
vanyathebest зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2010, 16:53 #1425206   #6
DIMOZAVR
Типово Відповідь: Карта Поляка

В мене є свідоцтво про смерть бабці в якому написано,що вона полька.Що робити дальше? які документи шукати?:Допоможіть хтось будь ласка...
DIMOZAVR зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.09.2010, 14:24 #1449094   #7
Shashyk
 
Аватар для Shashyk
Типово Відповідь: Карта Поляка

народ, хто знає як купити машину в Польщі маючи КП? Підкажіть, хто зна...
Shashyk зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.11.2010, 18:09 #1513324   #8
crossfire
 
Аватар для crossfire
Типово Відповідь: Карта Поляка

Питання про перспективи отримання карти поляка. Ситуація:
- Мій дід по національності українець, але народився коли наше місто було під Республікою Польською, є оригінальне свідоцтво про народження 1911году, і ще кілька оригінальних польських документів тих часів: про закінчення навчання в ремісничій школі, трудова книжка.
-Дід служив у Війську Польському в кавалерії, документів немає але є його фотографія у формі польської армії (я відіслав запит у центральний військовий архів у Варшаві, але поки не отримав відповіді) і потрапив у німецький полон у 1939році після чого перебував у концтаборі.
- Бабуся теж народилася в тому ж місті, але свідоцтва про народження немає (її бабуся полька, мати при літку записана українкою, хоча за тими правилами повинна була бути полькою), є її оригінальний табель зі школи з її оцінками (всі документи з орлом і написом Rzeczpospolita Polska).
- Дав запити в польські архіви (Варшава, Краків і Центральний військовий архів) але часів минуло мало відповіді поканет.

Які шанси з отримати карту з тими документами які вже є?
crossfire зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.11.2010, 19:45 #1513400   #9
wkogut
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата
Допис від DIMOZAVR Переглянути допис
Хто шо знає про таку штуку? Які труднощі виникають при оформленні документів і розмові з послом? Краще самому займатись тим всім,чи звернутись до відповідних фірм?
Може хтось з форумчан вже виробив собі карту поляка(поділіться досвідом).
Я маю карту Поляка.
Труднощів ніяких якщо ви добре володієте польською мовою. Треба мати документ (хватить одного) де вказано чорним по білому що ваша родичка (мама, баба, дідо, тато, прабаба і так далше.) є полькою. Займатись там особо нічим. Звоните у посольство, вони кажуть коли приїхати, приїжаєте - заходите до консула і говорите з ним. До фірм звертатись це буде дурниця. Вони візьмуть немалу копійку нізашо.

Додано через 1 хвилину
Цитата
Допис від DIMOZAVR Переглянути допис
В мене є свідоцтво про смерть бабці в якому написано,що вона полька.
Цього одного документу вистарчить.

Додано через 2 хвилини
Цитата:
Допис від crossfire Переглянути допис

Які шанси з отримати карту з тими документами які вже є?
Треба щоби на документі було вказано що ця людина ПОЛЯК. а так то ніяких шансів.

Востаннє редагував wkogut: 30.11.2010 о 19:45. Причина: Пізніше додано
wkogut зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.11.2010, 19:55 #1513408   #10
rasta_taras
 
Аватар для rasta_taras
Типово Відповідь: Карта Поляка

Щойно порився в документах старих і знайшов свідоцтво про народження своєї прабабці в якому вказано що її батько тобто мій прапрадід був поляк.
Чи дасть мені це змогу отримати дану картку?
rasta_taras зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.11.2010, 20:11 #1513420   #11
DIMOZAVR
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата:
Допис від rasta_taras Переглянути допис
Щойно порився в документах старих і знайшов свідоцтво про народження своєї прабабці в якому вказано що її батько тобто мій прапрадід був поляк.
Чи дасть мені це змогу отримати дану картку?
Щоб отримати карту поляка потрібно щоб Ваша прабабця і прадідо були поляки,або ж бабця або дідо(хтось один). В даному випадку шансів 0
DIMOZAVR зараз поза форумом  
Подякував(ла):
rasta_taras (30.11.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.11.2010, 20:18 #1513429   #12
crossfire
 
Аватар для crossfire
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата
Допис від wkogut Переглянути допис
Треба щоби на документі було вказано що ця людина ПОЛЯК. а так то ніяких шансів.
Ну люди, треба компетентну відповідь, а не вот таке.
Закон про "карту поляка" говорить, що на карту може претендувати той хто:
1. Подтвердит свою связь с польской культурой базовым знанием польского языка, который считает родным языком, а также знанием и соблюдением польских традиций и обычаев;
2. В присутствии консула Республики Польша подаст в письменном виде заявление о принадлежности к польскому народу;
3. Докажет, что является поляком по национальности или имело польское гражданство, или хотя бы один из родителей или дедушка, или бабушка, или прадедушка и прабабушка были польской национальности или имели польское гражданство (представит оригиналы документов и их копии);


Особисто я знаю, що карту дали моїй знайомій, в якої батько служив в польській армії і це був єдини документ, який засвітчував якусь приналежність до поляків. Польський солдат є гордістю польської нації. Мій дід також їхав на своєму коні і шабльою в руці на зустріч німецьким танкам (Подільська бригада кавалерії, 9-й уланський полк), і через 13 днів війни потрапив в полон, а далі в концтабір, але крім фотографій інших документів покищо немає В мене ж ситуація інша, в мене багато документів крім тієї фотографії і питання тільки в тому чи вистачить чи копати ще?



Доповнення
суть взагалі "карти поляка" э такою, що закликаються до Польщі нащадки людей які працювали на благо Республіки Польща в незалезності від етнічної приналежності, не будучи за національністю поляком в більшості важко довести своє відношення до Польщі (мало хто має оригінальні документи, більшість має в кращому випадку виписку з метрики). Відомо, що отримати її можуть навіть люди які відвідували Польське товариство багато років (більше трьох) і при цьому знає мову і традиції, бо вони є носіями польської культури, людина яка мені сказала про існування карти поляка, якраз і заробила її багаторічним членством в польському товаристві, при 100% відношенню до російського народу. Треба розуміти, що мова йде далеко не про громадянство.

Плюс по останній інформації, польський уряд незадолений результатами програми "карта поляка", вони надіялися на те що результат буде кращим, а насправді звернулося дуже малю людей.

Востаннє редагував crossfire: 01.12.2010 о 01:12.
crossfire зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.12.2010, 12:16 #1513903   #13
wkogut
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата Допис від rasta_taras
Щойно порився в документах старих і знайшов свідоцтво про народження своєї прабабці в якому вказано що її батько тобто мій прапрадід був поляк.
Чи дасть мені це змогу отримати дану картку?
Цитата
Допис від DIMOZAVR Переглянути допис
Щоб отримати карту поляка потрібно щоб Ваша прабабця і прадідо були поляки,або ж бабця або дідо(хтось один). В даному випадку шансів 0
Де суть відповіді DIMOZAVR?

Додано через 2 хвилини
Цитата:
Допис від crossfire Переглянути допис
Ну люди, треба компетентну відповідь, а не вот таке.
Про яку конкретну відповідь ви говорите? Ви вкурсі що ті всі формальності тільи для паперу, там все просто. Приходите до консула, говорите польською, тикаєте папір:

Цитата Треба щоби на документі було вказано що ця людина ПОЛЯК, чи незхай буде засвідчує приналежність.
І всьо оформлення.Не ускладнюйте собі життя.

Востаннє редагував wkogut: 01.12.2010 о 12:17. Причина: Пізніше додано
wkogut зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.12.2010, 13:08 #1513960   #14
crossfire
 
Аватар для crossfire
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата Про яку конкретну відповідь ви говорите? Ви вкурсі що ті всі формальності тільи для паперу, там все просто. Приходите до консула, говорите польською, тикаєте папір:
Вот про таку і говорю. ПИтаю людей які то проходили. Бо люди які мені сказали про "карту поляка" вже в польщі і ніхто зараз нічого вже не роскаже ) Вот і шукаю тих хто пройшов, без рідних поляків, а з документами іншого плану. Бо такі є, але їх мало бо документи такі реальна рідкість. Найшов вже людей які проходили по різному:
1) Польське товариство - багаторічна участь. Гарна польська розмовна мова і знання традицій+ніякого відношення до поляків. Результат негативний.
2) Виписка з метрики, що бабця полячка. Два рази в консульстві, перший раз відправили бо погано знала мову. З другого разу результат позитивний.
3) Батько воював в Войську Польському і тільки один документ який то засвітчує. Знання мови і традицій відверто поверхневе. 20хв тугих розмов з консулом і результат позитивний.
4) Виписка з метрики і свідоцтво про народження в якому батько поляк. Два рази в консульстві. Результат негативний.

Тому цікавлять нестандартні ситуації і люди які їх пройшли.
crossfire зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.12.2010, 13:11 #1513963   #15
Sensey
Поза системою
 
Аватар для Sensey
Типово Відповідь: Карта Поляка

я зара сижу в польші але карту поляка не робив робив так звану карти побути на 2 роки. казали шо робится тажко. Неправда. займайе троха часу але робится.
Sensey зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.12.2010, 13:26 #1513969   #16
paravozz
Убить всех челавеков
 
Аватар для paravozz
Типово Відповідь: Карта Поляка

В мене тато поляк. Є всі документи. Зара є членом польського товариства, з ціллю вивчити мову. Але бачу шо з такими успіхами тре ходити туда не один рік, щоб хоча б базовов вивчити. Я все життя вчив англійську і польська мені зара дуже важко дається (((
paravozz зараз поза форумом  
Подякував(ла):
AMILO (28.09.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.12.2010, 16:44 #1514145   #17
wkogut
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата:
Допис від crossfire Переглянути допис
...Вот і шукаю тих хто пройшов, без рідних поляків..
Значить не там шукаєш. Дзвони сюди: 80-322-352-160 і тут абсолютно все розпитай. Це номер у посольство, у відділ де оформляють карту Поляка. Я туди теж дзвонив колись...

А форум - це так, розказати йкий у тебе робочий стіл наприклад.
wkogut зараз поза форумом  
Подякував(ла):
crossfire (01.12.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.12.2010, 17:13 #1514169   #18
crossfire
 
Аватар для crossfire
Типово Відповідь: Карта Поляка

Цитата
Допис від wkogut Переглянути допис
Значить не там шукаєш. Дзвони сюди: 80-322-352-160 і тут абсолютно все розпитай. Це номер у посольство, у відділ де оформляють карту Поляка. Я туди теж дзвонив колись...

А форум - це так, розказати йкий у тебе робочий стіл наприклад.

Дякую
crossfire зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.09.2011, 23:23 #1754048   #19
natalyapan
Учасник
Типово Відповідь: Карта Поляка

Доброго вечора! Скажіть буль ласка, в мене бабця народилася на Тернопильщині за часів Польщі, в неї є свідоцтво про народження польською мовою, тільке те одне вона має, українського не має, чи я зможу зробити карту поляка?

Наперд вдячна за відповідь =)
natalyapan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.09.2011, 08:11 #1754107   #20
paravozz
Убить всех челавеков
 
Аватар для paravozz
Типово Відповідь: Карта Поляка

Якщо там пише національність "полячка" то підходить
paravozz зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 16:22.