Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи > Ремонт і будівництво


Як будувати та робити ремонт правильно?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 21.09.2015, 14:43 #2577514   #1
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Як будувати та робити ремонт правильно?

Доброго дня всім учасникам Форуму Файного Міста!

Мене звати Кирило, я практикуючий архітектор. Отже постійно маю справу з будовами, ремонтами. Я можу розповісти як будівництво впливає на ваше здоров'я, як грамотні рішення при ремонті дозволять вам зайвий раз відпочити на морі, а також багато інших цікавих історій.

Тепер трохи лірики. Як ви знаєте, кожен українець досконало вміє:
1) вчити
2) лікувати
3) будувати

Стосовно перших двох пунктів не скажу вам точно, оскільки не вчитель та не лікар, але в будівництві та його важливій складовій - проектуванні розбираюсь чудово. А мій досвід каже що в проектуванні та будівництві у нас достатньо проблем.

Постійно стикаюсь з міфами та боязнями щодо проектування та будівництва. Доводиться пояснювати, заспокоювати та нести знання людям. (Ось тут я помалу здобуваю навики вчителя). Оскільки по своїй натурі я прагну зробити світ кращим, через будівництво у своєму випадку, то готовий ділитись своїми знаннями з іншими. Які мої мотиви? Я хочу щоб люди жили в зручних та якісних оселях та знаходились у дружньому до них просторі.

У цій темі пропоную задавати питання пов'язані з будовою та ремонтом. Від особливостей вибору ділянки чи квартири до питань щодо кольору штор у вітальні. На всі питання, на котрі зможу, - відповім. На котрі не зможу - взнаю у тих хто у них досконало розбирається.

Також пропонуйте теми які цікавлять, я напишу розгорнуті статті.

Чекаю запитань.

Будуйте правильно!
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Подякували 3:
roma22101987 (23.01.2016), sasha77 (24.01.2016), дядя Вітя (10.02.2016)
Старий 24.09.2015, 15:20 #2578474   #2
Mutter
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цікавить таке, заливка стрічкового фундаменту безпосередньо в грунтову траншею. Якщо в траншею U-подібно застелити гідроізоляцію, стики проклеїти ( короче зробити нормально а не просто кинути) і бетон заливати вже у цю гідроізоляцію. Гугління не дало чіткої відповіді одні за одні проти.
Я залив в гідроізоляцю, знайшов по ширині 4х метрову якраз гарно лягала, вже нічого не зміню)), але питання так і не закрите.
Відштовхувався від того, що цементне молочко краще збережеться + можливо дасть якусь гідроізоляцію (хоча не факт шо вона потрібна). Грунт - тверда глина місцями вилазить червона глина, зверху на пагорбі, чорнозему немає зовсім. Опади проникають погано, переважно тримаються на поверхні або течуть по пагорбі донизу

З плюсів заливки в гідроізоляцію точно помітив те, що бетон не дав тріщин від пересихання, заливалося в 30 градусну спеку, жара після заливки трималася днів 14, бетон я не поливав і не накривав, так і стояв на сонці місяць, не було можливості обєкт далеко.
Mutter зараз поза форумом  
Старий 25.09.2015, 21:05 #2578934   #3
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від Mutter Переглянути допис
Цікавить таке, заливка стрічкового фундаменту безпосередньо в грунтову траншею. Якщо в траншею U-подібно застелити гідроізоляцію, стики проклеїти ( короче зробити нормально а не просто кинути) і бетон заливати вже у цю гідроізоляцію. Гугління не дало чіткої відповіді одні за одні проти.
Я залив в гідроізоляцю, знайшов по ширині 4х метрову якраз гарно лягала, вже нічого не зміню)), але питання так і не закрите.
Відштовхувався від того, що цементне молочко краще збережеться + можливо дасть якусь гідроізоляцію (хоча не факт шо вона потрібна). Грунт - тверда глина місцями вилазить червона глина, зверху на пагорбі, чорнозему немає зовсім. Опади проникають погано, переважно тримаються на поверхні або течуть по пагорбі донизу

З плюсів заливки в гідроізоляцію точно помітив те, що бетон не дав тріщин від пересихання, заливалося в 30 градусну спеку, жара після заливки трималася днів 14, бетон я не поливав і не накривав, так і стояв на сонці місяць, не було можливості обєкт далеко.
Вже аж так ізолювати не було потреби, але гірше точно не буде. Наскільки я розумію застеляли поліетиленовою плівкою. І так скорше всього при заливанні та застиганні плівка десь порвалась, так що волога через неї гуляти може, але збитків наробити не мала б. Головне щоб не було порожнин у самому фундаменті.
Гідроізоляція (вертикальна) фундаменту доречна коли є цокольний або підвальний поверх, або дуже високий рівень грунтових вод. Є обмазочна - грубо кажучи бітумом обмащується фундамент зі сторони вулиці, є мембрани - той же фундамент застеляється мембраною. Гідроізоляція горизонтальна - між фундаментом та стіною першого поверху - обов'язкова, оскільки фундамент в землі та тягне вологу, щоб запобігти потраплянню цієї вологи у стіну і робиться по верху фундаменту гідроізоляція.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Подякував(ла):
roma22101987 (23.01.2016)
Старий 26.09.2015, 16:20 #2579091   #4
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від Cyacyanka Переглянути допис
ChuykoArchitect
а Вы долго проработали инспектором технического надзора?
извините - не могу поставить плюсик. я за консультации!
здесь просто еще и практики есть) не буду называть.

Додано через 9 хвилин
Mutter
то, что бетон не дал трещины - это не твоя заслуга, а просто повезло - он набрал прочность до того, как вода ушла. нужно было прочитать старые СНиПы по бетону и минимум закрыть сверху пленкой и обложить мокрой ветошью - это называется уход за бетоном. глина сама по себе является водяным затвором, про пленку согласен - хуже не будет, а вот клеить/раскладывать рубероид в траншею - лишнее.
все эти факторы влияют на марку бетона - по всей видимости с ней все нормально.
а армирование считалось ??? размеры ленты и колличество/диаметр арматуры в нижний и верхний пояс?
Я не інспектор тех.нагляду, я архітектор. Проте у своїй роботі намагаюсь вникати у всі подробиці. Якщо є практикуючі будівельники - нехай теж висловлюються. Я тільки за. Так як культура будівництва у нас майже відсутня - намагаюсь цю саму культуру й нести в маси.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Старий 27.09.2015, 02:36 #2579214   #5
Mutter
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата а армирование считалось ??? размеры ленты и колличество/диаметр арматуры в нижний и верхний пояс?
Так, все рахувалось
Довго думав на рахунок використати композитну арматуру, але всетаки залив метал

Додано через 12 хвилин
Цитата Наскільки я розумію застеляли поліетиленовою плівкою. І так скорше всього при заливанні та застиганні плівка десь порвалась,
Так поліетилен
http://www.nl.ua/ua/budmateriali/Izo...IZ_4x25_m.html

На диво дуже міцна, заливку витримала чудово, але арматурою місцями попробивали коли "вязали", заклеїв скотчем)))

Якщо чисто субєктивно, то з плівкою мені сподобалося, під час вязки і заливки земля не осипається ні в бетон ні на арматуру, якщо обвалилося щось то воно за плівкою, в черевики не насипається поки вяжеш))) все чисто і гарно.
Трошки якби дорого, але в масштабі вартості будинку - копєйкі
Mutter зараз поза форумом  
Старий 27.09.2015, 15:17 #2579278   #6
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від Mutter Переглянути допис
Так, все рахувалось
Довго думав на рахунок використати композитну арматуру, але всетаки залив метал

Додано через 12 хвилин

Так поліетилен
http://www.nl.ua/ua/budmateriali/Izo...IZ_4x25_m.html

На диво дуже міцна, заливку витримала чудово, але арматурою місцями попробивали коли "вязали", заклеїв скотчем)))

Якщо чисто субєктивно, то з плівкою мені сподобалося, під час вязки і заливки земля не осипається ні в бетон ні на арматуру, якщо обвалилося щось то воно за плівкою, в черевики не насипається поки вяжеш))) все чисто і гарно.
Трошки якби дорого, але в масштабі вартості будинку - копєйкі
Композитна арматура звичайно хороший матеріал, але мало спеціалістів є які знають як з ним працювати. А там є своя специфіка. Та й застосовувати її доречніше у складних умовах - високій вологості, коли є потреба у стікості до кислоти. Принаймі я не бачив будов де б вона застосовувалась.
Якщо з плівкою зручніше та спокійніше було працювати - то чому б ні.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Подякував(ла):
roma22101987 (23.01.2016)
Старий 30.11.2015, 20:34 #2596362   #7
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Корисно та доступно про утеплення - https
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Старий 07.12.2015, 21:51 #2598287   #8
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата:
Допис від GlobalQ Переглянути допис
Для меня самым простым в ремонте всегда была поклейка обоев)
Но как оказалось под разный тип обоев разная технология. В будущим уже такой ошибки не повторю. И вам советую ознакомится с технологиями, чтоб не повторять мои ошибки.
100% вірно.
Немає хороших чи поганих матеріалів. Є правильне чи неправильне виконання.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Сказав(ла) Фууу!:
olligarh (09.12.2015)
Старий 07.12.2015, 23:25 #2598305   #9
Мановар
бусовод
 
Аватар для Мановар
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

є столітній будинок в селі, кам"яна мурованка глиною. Фундамент там без гідроізоляції, відмостки як такої немає, стіни по периметру тягнуть вологу.
Я розумію що повністю гідроізолювати стіни не вдасться але от хочу запитати поради що максимально можна в цьому випадку зробити, маю на увазі заливку відмостки.
Як правильно тут поступити?
З того що вичитав з гугла та з інших форумів, то ширина відмостки прибл. 60см, глибина приблизно 25см, знизу шар глини, далі шар піску, потім стелиться рубероїд або інші гідроізолятори (із заверненням країв на стіни). Після цього заливається стяжка з арматурою під нахилом. Правильна технологія? чи ви ще щось практичне порадите? може в бетон стяжки додати гідрофобізатора?
Мановар зараз поза форумом  
Старий 08.12.2015, 12:38 #2598383   #10
Mutter
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата Правильна технологія? чи ви ще щось практичне порадите
а нижче 25 см грунт який? якщо вода буде просто стікати з відмостки в грунт то вона буде просочуватися до фундаменту під відмосткою, її треба відвести, а ще краще зробити дренаж навколо будинку щоб мінімізувати капілярний натяг в сторону фундаменту.

Ще як варіант відкопати зовнішню стіну фундамену (якщо він нормальний і не завалиться) просушити і покрити гідроізолятором
Mutter зараз поза форумом  
Подякували 2:
Мановар (08.12.2015), roma22101987 (23.01.2016)
Старий 08.12.2015, 16:02 #2598425   #11
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата:
Допис від Мановар Переглянути допис
є столітній будинок в селі, кам"яна мурованка глиною. Фундамент там без гідроізоляції, відмостки як такої немає, стіни по периметру тягнуть вологу.
Я розумію що повністю гідроізолювати стіни не вдасться але от хочу запитати поради що максимально можна в цьому випадку зробити, маю на увазі заливку відмостки.
Як правильно тут поступити?
Як вже казали вище, краще дати, наскільки можливо, вертикальну гідроізоляцію фундаменту (хоча б на метр в землю) + відмостку з дренажем. Стосовно 60 см я не впевнений, чому саме ця цифра. У проектах я даю ширину відмостки 1 метр. Чим ширша відмостка, тим менша ймовірність замокання стіни. Але треба знати які грунти та який рівень грунтових вод.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Подякували 2:
Мановар (08.12.2015), roma22101987 (23.01.2016)
Старий 08.12.2015, 16:15 #2598428   #12
Mutter
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата У проектах я даю ширину відмостки 1 метр
Десь читав рекомендацію, робити відмостку по ширині рівною глибині фундаменту, опирались на те, що якщо прийняти кут поширення рідини в грнут 45 градусів то вологість не досягне фундаменту, але це твердження дуже суб'єктивне і напевно дійсне тільки для сухого піску

Цитата треба знати які грунти та який рівень грунтових вод.
Ось напевне головний фактор
Mutter зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Мановар (08.12.2015)
Старий 08.12.2015, 18:26 #2598453   #13
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від Mutter Переглянути допис
Десь читав рекомендацію, робити відмостку по ширині рівною глибині фундаменту, опирались на те, що якщо прийняти кут поширення рідини в грнут 45 градусів то вологість не досягне фундаменту, але це твердження дуже суб'єктивне і напевно дійсне тільки для сухого піску
Про 45 градусів я теж чув, тільки це стосувалось утепленої відмостки. Для фундаментів неглибокого залягання так роблять. А ще зараз згідно будівельних норм вимагають утеплення цоколя мінімум на глибину 1 метр в землю.

Цитата:
Допис від Мановар Переглянути допис
є столітній будинок в селі, кам"яна мурованка глиною. Фундамент там без гідроізоляції, відмостки як такої немає, стіни по периметру тягнуть вологу.
Доречі, а водовідвід з даху є? Бо якщо наразі все капає під стіни то встановлення ринв та водостічних труб може частково вирішити проблему.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Мановар (08.12.2015)
Старий 08.12.2015, 19:47 #2598469   #14
Мановар
бусовод
 
Аватар для Мановар
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата Доречі, а водовідвід з даху є?
так, водовідвід з даху і ринви є, все стікає і відводиться
грунтові води дуже низько, копав септик то нижче 4 метрів точно.
грунт до 1,5 метріви чорнозем , далі пішла суцільна глина.


Цитата Ще як варіант відкопати зовнішню стіну фундамену (якщо він нормальний і не завалиться) просушити і покрити гідроізолятором
не буду так ризикувати, не впевнений в міцності.
навіть точно не знаю глибину фундаменту
Мановар зараз поза форумом  
Старий 08.12.2015, 20:11 #2598474   #15
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата:
Допис від Мановар Переглянути допис
так, водовідвід з даху і ринви є, все стікає і відводиться
грунтові води дуже низько, копав септик то нижче 4 метрів точно.
грунт до 1,5 метріви чорнозем , далі пішла суцільна глина.



не буду так ризикувати, не впевнений в міцності.
навіть точно не знаю глибину фундаменту
Хіба фрагментами (по 1-1.5м) відкопувати фундамент і робити його гідроізоляцію. Попередньо підперши будинок такими собі контр-форсами з дошок, щоб не поїхав. А потім відмостку робити. Але не бачивши ситуації склдано щось сказати, тому ці поради на свій страх і ризик.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Старий 09.12.2015, 09:42 #2598542   #16
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Хороша стаття про енергоощадне будівництво. Необов'язково використовувати надсучасні технології щоб економити енергію.
http://utem.org.ua/materials/show/be...i_ego_stroenie
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Старий 09.12.2015, 13:02 #2598596   #17
olligarh
 
Аватар для olligarh
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата:
Допис від ChuykoArchitect Переглянути допис
Хороша стаття про енергоощадне будівництво. Необов'язково використовувати надсучасні технології щоб економити енергію.
http://utem.org.ua/materials/show/be...i_ego_stroenie
Якшо вірити тій статейці- знаших хатів втікає 78-116 % тепла, що є повним брєдом

Чем меньше площадь ограждающих конструкций по отношению к полезной площади здания, тем компактнее оно - усміхнуло, це типу-чим менше стін вікон, підлог і даху-тим тепліше. жесть-знач тре без вікон. підлоги і стін і даху, тупо сісти на землі )))))))))))))

карочє статєйка висосана з пальця, багато правильного і багато непотребу.

Востаннє редагував olligarh: 09.12.2015 о 13:07.
olligarh зараз поза форумом  
Старий 09.12.2015, 13:36 #2598615   #18
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата:
Допис від olligarh Переглянути допис
Якшо вірити тій статейці- знаших хатів втікає 78-116 % тепла, що є повним брєдом

Чем меньше площадь ограждающих конструкций по отношению к полезной площади здания, тем компактнее оно - усміхнуло, це типу-чим менше стін вікон, підлог і даху-тим тепліше. жесть-знач тре без вікон. підлоги і стін і даху, тупо сісти на землі )))))))))))))

карочє статєйка висосана з пальця, багато правильного і багато непотребу.
У статті показані мінімальні та максимальні тепловтрати через певні огороджуючі конструкції. Тобто в одному будинку через стіни може втрачатись, до прикладу, 20% тепла, а через дах 30%, а у іншому - 30% через стіни а 20% через дах. Разом у обох будинків тепловтрат через стіни та дах буде по 50%.

Стосовно компактності - 100% правда. Чим більше виступів в будинку, чим складніший дах - тим більші його тепловтрати. Порівняно з будинком простої форми. Це доведено дослідженнями та досвідом.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Старий 09.12.2015, 15:01 #2598644   #19
olligarh
 
Аватар для olligarh
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата:
Допис від ChuykoArchitect Переглянути допис
У статті показані мінімальні та максимальні тепловтрати через певні огороджуючі конструкції. Тобто в одному будинку через стіни може втрачатись, до прикладу, 20% тепла, а через дах 30%, а у іншому - 30% через стіни а 20% через дах. Разом у обох будинків тепловтрат через стіни та дах буде по 50%.

Стосовно компактності - 100% правда. Чим більше виступів в будинку, чим складніший дах - тим більші його тепловтрати. Порівняно з будинком простої форми. Це доведено дослідженнями та досвідом.
Тобто хочете сказати що втрачається 78 % тепла (якщо рахувати втрати по мінімуму від всіх елементів)? щось забагато, чи я не так зрозумів принцип розрахунку?(я взяв всі мінімальні показники втрат по кожному елементу, як то витяжка стіни вікна дах і т.д.)
А на рахунок статейки тре краще розписати, не все досконально зрозуміло.
olligarh зараз поза форумом  
Старий 09.12.2015, 15:22 #2598651   #20
ChuykoArchitect
Активний учасник
 
Аватар для ChuykoArchitect
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Я не знаю методики розрахунку тепловтрат, тому не можу сказати як саме визначались відсотки. Тепло буде втрачатись що у холодному сараї, що в суперсучасному будинку. Питання в швидкості його втрачання.
Також є така річ як теплова інерційність будинку. До прикладу нагріли ми повітря у двох будинках до однакової температури і вимкнули джерело опалення. В одному температура падає зі швидкістю 2 градуси в годину, а в іншому - 2 градуси в добу.

Можливо стаття написана надто науково, мені як спеціалісту зрозуміло.
Якщо цікавлять якісь конкретні питання - можу розказати детальніше.
ChuykoArchitect зараз поза форумом  
Відповідь

Мітки
архітектура, будівництво, ремонт, проектування, дизайн



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 22:42.